Saç Rengini Korumanın Yolları

Kadınların büyük bir kısmı saçlarının doğal rengini beğenmedikleri zaman istedikleri renge saçlarını boyarlar. Fakat bu boyama işlemi sonrasında ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, boyanın etkisi azalıyor. Boyanın saçta daha uzun süreler boyunca durması adına ise yapılacak olan şeyler çok daha kolay.

Saçları Doğru Şampuanla Yıkayın

Saçları sık yıkamak, saçlardaki boyanın erkenden akmasına neden olur. Buna bir de yanlış şampuan seçimi eklendiği zaman boya olması gerekenden çok daha erken şekilde saçtan akıyor. Bunun olmasını engellemek adına saç tipine uygun ve saça ağırlık yapmayacak bir şampuan kullanılmalıdır. Saçlar da devamlı olarak yıkanmalı, yıkama esnasında da mümkün olduğunca ılık su tercih edilmelidir.

Düzenli Olarak Saç Kremi Kullanın

Şimdilerde kadınların büyük bir kısmı banyoda saç kremi kullanmaya özen gösteriyorlar. Artık ayı şampuanlarda olduğu gibi saç kremlerinde de farklı çeşitler bulunmakta. Boyalı saçlara özel olarak üretilen saç kremleri kullanıldığı zaman boyanın ömrü çok daha fazla uzamış olacaktır. Düzenli olarak kullanılacak saç kremi sayesinde hem saçlarda kırılma ya da kopma sorunu olmayacak hem de boyanın uzun süre muhafaza edilmesine yardımcı olacaktır.

Saçınıza Çok Fazla Sıcak Uygulama Yapmayın

Saçları şekillendirmek her ne kadar ortaya güzel bir görüntünün çıkmasına yardımcı oluyor gibi görülse de gerçekte sıklıkla fön çekme, sıcak maskeler ya da yağlar ile yapılacak olan uygulamalar saçlardaki boyanın etkisini azaltıyor.

Yanıtla

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.